Image
Image

24 ساعت اول- امپراطوری باستان

از آنجایی که امروز را به اطراف شهر سفر می کنیم و بیشتر طول روز را زیر نور خورشید گرم و طلایی خواهیم بود، حتما عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، کلاه و البته مقدار زیادی آب و تنقلات به همراه داشته باشید . برای مشاهده تصاویر و ویدیو های 24 ساعت اول اینجا کلیک کنید.

پاسارگاد

خب برای سفر به امپراطوری بزرگ ایران باستان، از پاسارگاد، پایتخت ایران در دوران هخامنشی، شروع می کنیم. پاسارگاد در فاصله 135 کیلومتری شیراز واقع شده است که در آنجا می توانید از آرامگاه کوروش، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ های هخامنشی، آرامگاه کمبوجیه و... دیدن نمایید.

در کنار آرامگاه کوروش، کاروانسرای مظفری (محل استراحت مسافرین و زائرین آرامگاه کوروش در گذشته) و بعد از آن آرامگاه کمبوجیه یا زندان سلیمان که بناهایی از آن به جای مانده است. سپس به سمت پردیس شاهی جایی که جویهای آب به سمت باغ ها روانه می گشت، می رویم. مقصدهای بعدی کاخ اختصاصی (محل جشن های شاهنشاهی)، کوشک ها (ورودی های کاخ ها بودند)، کاخ بارعام (اولین مقر سازمان ملل در بیست و پنج قرن پیش که منشور معروف کوروش در این مکان رونمایی شد)، پل هخامنشی (محل عبور از رودخانه) و در انتها کاخ دروازه که مهمترین اثرش مجسمه انسان بالدار هست که ظاهرا نمادی از خود کوروش بود.

بر روی آیکن زیر کلیک کنید تا مسیر را به شما نشان دهد.

map map marker icon

Image

24 ساعت دوم -فرهنگ و ادب ما

مشاهده ویدیو 24 ساعت دوم سفر به بافت فرهنگی و ادبی

خب سفر دو روزه شما به شهر شیرازدر این روز تمام خواهد شد. امروز وقت پرسه زدن در دنیای شعر و ادبیات و فرهنگ ایرانی و تماشای شهر رنگارنگ شیراز است. گرچه هنوز جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی باقی خواهند ماند ولی مهمترین ها را شما بازدید کردید و و امروز بازدید خواهید کرد.  پیشنهاد می کنیم برای سفر به شهر شیراز و بازدید از همه جاذبه های گردشگری شیراز، حداقل یک هفته وقت بگذارید و آرامش و اقامت پایانی روز و شب خود را با ما در هتل الیزه تجربه کنید.

مسجد نصیرالملک ( مسجد صورتی )

صبح این روز زیبا را با تماشای رقص نور خورشید در مسجد نصیر الملک شیراز (مسجد صورتی) شروع می کنیم. خودنمایی نور خورشید از لا به لای شیشه های رنگی مسجد روی فرش های ناب ایرانی، بهترین فضا برای عکاسی در هر گوشه از این مسجد را فراهم کرده است.

بر روی آیکن زیر کلیک کنید تا مسیر را به شما نشان دهد.

map map marker icon

Image